Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Listy do Avatara

30 stycznia 2020
Autor: AVATAR

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje myśli mają największy wpływ na Twoje życie i zdrowie?

 

Jaki jest sens życia ludzkiego? Po co znaleźliśmy się akurat w tym miejscu, w tym czasie? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w wielu źródłach. Jesteśmy zachęcani do ciągłych poszukiwań, budując swoje przekonanie na temat naszych celów, powinności, motywacji i innych bardziej lub mniej egzystencjalnych treści.

 

Pozwól, że zabiorę Cię w podróż, która ujawni prawdę na temat tego, dlaczego jesteś tym, kim jesteś. Lata doświadczenia przekonały mnie, że człowiek uwięziony we własnym ciele jest maszyną wykonującą pewne funkcje. Staram się je wytłumaczyć za pomocą religii, nauki, czy innych powiązanych z życiem ideologii.

Żeby zrozumieć, jak działa materia ludzka, należy zgłębić, czym jest podświadomość. Czy zdajesz sobie sprawę, że to, jak oddychasz, trawisz, chodzisz, jeździsz autem, czyli wszystko to, na czym już teraz nie skupiasz bezwzględnej uwagi, za to odpowiedzialna jest podświadomość? Każda myśl, czyli wewnętrzna rozmowa w Twojej głowie, jest przez podświadomość odbierana jako coś, co dzieje się rzeczywiście. Na przykład podczas snu, który nie jest rzeczywistością, śnisz o czymś strasznym lub nieprzyjemnym, co podświadomość odbiera jako rzeczywistość. Powodując, że budzimy się zlani potem, z przeszywającymi zimnymi dreszczami. To, co chciałbym Ci przekazać, to świadomość, jak działa ludzkie ciało i jego wszystkie mechanizmy. Jaki wpływ na nie miał początek Twojego życia i dlaczego znajdujesz się w takim miejscu w swoim życiu. Jak podświadomość wpływa na Twoją strukturę fizyczną i chemiczną. Jak myśli kształtują całe Twoje życie. To, czym się zajmę, to opisanie, dlaczego w naszym ciele dochodzi do różnego rodzaju uszkodzeń i chorób.

„Dysfunkcja ciała jest zaburzeniem struktury i funkcji jego części, do których dochodzi w wyniku patologicznej informacji, na przykład przez negatywne myśli, emocje, przekonania, nastawienie do życia”.

Szukając pojedynczej odpowiedzi, nigdzie jej nie znajdziemy. Dopiero pełna, ukształtowana konstrukcja, łącząca psychikę z fizycznością i – co najważniejsze – wewnętrzną inteligencją, daje prawdziwy obraz człowieczeństwa. Pokazuje, jak funkcjonujemy i dlaczego jesteśmy ograniczani przez własne myśli i postępowanie. Żyjemy w XXI wieku, a to znakomity okres do tego, by przestać postrzegać siebie jednowymiarowo. Nie jesteśmy jedynie zbiorem genów, choć te odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę. Możemy być uzależnieni od substancji wytwarzanych w naszym ciele i poza nim, również i tutaj można doszukiwać się ważnych perspektyw w poznawaniu siebie. Takiego samego stwierdzenia można użyć do każdej dziedziny życia i zawsze będzie ono słuszne. Nasze myśli są energią życiową, która spaja i buduje wszystkie struktury organizmu.

Celem naszego życia jest osiągnięcie absolutu – stanu całkowitego zdrowia i niezależności od negatywnych wpływów zewnętrznych. Pracując nad sobą, możemy zwalczyć każdą chorobę. Możemy wyeliminować ból i cierpienie. Myśli przepływają przez nasze ciało cały czas i tylko od nas zależy, jak one będą wyglądały. Tylko energia w naszym świecie jest niezniszczalna i tylko ona może doprowadzić Cię do prawdziwego ozdrowienia. To właśnie myśli są największym źródłem stymulującym drzemiącą w Tobie energię i to właśnie od nich zależy, gdzie ją pokierujesz. Twoje czyny, słowa i myśli tworzą aurę, w której możesz rosnąć albo się dusić. Możesz czerpać garściami z otaczającego Cię świata albo się od niego całkowicie odizolować. Energia wokół Ciebie czeka, byś skorzystał z jej dobrego wpływu, odnalazł w sobie wszystko, co nie pozwala jej pomagać. Dopiero wtedy, gdy usuniesz wmurowane w Twój umysł bariery, otworzysz przed nią wrota do swojego życia. Przez swoje zachowanie nie pozwalamy uwolnić naturalnego potencjału, który drzemie w każdym z nas. Jesteśmy swoim najlepszym lekarzem, psychologiem i powiernikiem, jeśli tylko damy sobie szansę na dokładne poznanie własnego ja.

Ciało działa jak mechanizm, który można modelować wedle własnego uznania, zmieniając jedynie myśli i postępowanie. Wierzę w Ciebie i moc Twoich myśli! Podam Ci mapę, która zaprowadzi Cię do całkowitego ozdrowienia, a co ważniejsze – do osiągnięcia stanu całkowitego spokoju i niezależności od dręczących Twoje ciało pragnień, nałogów i depresji.

Ciało jest niczym komputer, przeliczający konsekwencje różnych zdarzeń. Mózg pełni w nim rolę twardego dysku. Wszelkie czyny, myśli i sytuacje w naszym życiu zostały tam zapisane. Struktura tego mechanizmu tworzy ścisłe relacje między układem krwionośnym, nerwowym i hormonalnym oraz wszystkimi innymi narządami, komórkami, a nawet mikroflorą bakteryjną naszych jelit. Mózg jest biochemicznym narzędziem kontrolującym wszystkie procesy biologiczne. Poprzez przysadkę mózgową zapisuje on obrazy, dźwięki i zapachy, które później może analizować na wiele sposobów. Każdy ruch zapisany jest w niższych ewolucyjnie starszych partiach mózgu i centralnego układu nerwowego. Układ limbiczny i kora mózgowa są ewolucyjnie młodszymi strukturami. To tam znajdują się nasze myśli i emocje.

Każdy procesor potrzebuje pamięci operacyjnej dostarczającej mu informacji do przetworzenia. Rolę pamięci RAM w organizmie pełni układ hormonalny. Na podstawie jego produkcji hormonów i ich przepływie opierają się zmiany zachodzące w ciele. Pamięć RAM sama w sobie jest pusta, potrzebuje adresowania, żeby wypełnić ją informacjami. Układ hormonalny reaguje na każdy bodziec zewnętrzny lub wewnętrzny. Najlepszym przykładem na to jest hormon wzrostu, regulowany właśnie przez przysadkę mózgową. Hormon ten oddziałuje nie tylko na warunki fizyczne, ale też na pamięć i jakość życia. Połączenie tych trzech struktur czyni nas ludźmi, ale to myśli tworzą wyższe poziomy świadomości. Nasze myśli, uczucia i emocje tworzą połączenia neuronalne w mózgu, a nawet kształtują inne organy i części ciała. Dzięki temu myśli stanowią to, kim tak naprawdę jesteśmy, zarówno w sferze biologicznej, jak i psychicznej.

Jeżeli Twojemu ciału doskwiera jakiś ból lub borykasz się z jakąś chorobą, napisz do mnie, a wyjaśnię Ci, co jest tego przyczyną. W liście określ miejsce bólu i czy jesteś prawo-, czy leworęczny.

Zainteresowane osoby mogą pisać do Avatara na adres: gazeta@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

 

 

Artykuł pochodzi z Dwumiesięcznika "Szaman" nr 1 styczeń-luty 2020
(dystrybutor na terenie Polski są: Ruch S.A., Kolporter Sp. k., Garmond Press S.A., Pol-Perfect Sp. z o.o.)

Dwumiesięcznik "Szaman" można kupić w punktach:

CHORZÓW
Zielarnia Przy Rondku, ul. Graniczna 15

KATOWICE
Sekrety Ziół, ul. Wiosny Ludów 11
Świat Zdrowia, ul. Teatralna 2
Zielarnia Mono Zdrowie, ul. Miła 3a
Zielarnia Natu, ul. Powstańców 10
Zielarnia Natura, ul. Kościuszki 57
Zielarnia Prym, ul. Kochanowskiego 4
Herba - Botanica, ul. Francuska 14

KRAKÓW
Księgarnia „Cud”, Mały Rynek 4

RUDA ŚLĄSKA
Zielarnia Eko Jaś, ul. Jacka 38
Herbolek, ul. Różana 7

SOSNOWIEC
Zielarnia Natu, ul. Targowa 8

ZABRZE
Karnak, ul. Św. Floriana 9

Lub zamawiając prenumeratę w Redakcji:
Medpress Sp. z o.o., Al. Korfantego 2, 40-004 Katowice
tel. 32 257 08 39

 

Źródło: SZAMAN - dwumiesięcznik
Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
NEUSA
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.