Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej

Uczyń swoje życie takim, jakim pragniesz by było!

17 lutego 2020
Autor: Adam Krzoska

To, co kreujemy swoim umysłem, w formie energetycznej – oddziaływuje zarówno na nas samych, na nasze otoczenie, jak również na całą naszą planetę.

Zarówno nasza egzystencja, jak i całej planety jest zależna od tego jaką energią emanujemy – negatywną, czy też pozytywną.

Jednym ze sposobów jakim możemy zmieniać ciemność w światłość jest wykorzystanie danej nam energii w celu wytwarzania słów i myśli pełnych światła i miłości, które mogą zaowocować szczęściem ludzi i wszystkich istot oraz pokojem na świecie.

W obecnych czasach człowiek żyje w ciągłym stresie, pogoni za pieniędzmi, karierą, sukcesem itp. Zapomniał o swojej prawdziwej nieskończonej naturze, która posiada nieograniczone możliwości twórcze.

Kto nie chciałby żyć w świecie pełnym harmonii, pokoju, radości i piękna, w świecie w którym nasze życie jest owocne, dające radość i wzrastające w każdym kierunku?

- Sądzę, że nie ma takiej osoby

Kto z nas chciałby być człowiekiem spełnionym pod każdym względem, osiągnąć całkowitą równowagę psychofizyczną, kochać i być kochanym, dzielić się szczęściem z innymi i być szczęśliwym?

- Sądzę, że każdy

Nadszedł czas, by każdy człowiek zwrócił się ku prawdzie. Przebudził swą nieograniczoną Jaźń. Wyzwolił się z okowów krępujących go w tym życiu, dzięki swej własnej wewnętrznej mocy.

Musimy pamiętać, że to my i tylko my sami jesteśmy odpowiedzialni za swój własny wzrost. My kreujemy swoją własną rzeczywistość.
Na pewno zapytacie w jaki sposób?
Odpowiedź jest bardzo prosta – dzięki własnym myślom i słowom.

Zmiana naszego sposobu myślenia, wyrażania się, równa się zmianie naszego życia. Usunięcie negatywnych wzorców myślowych i zastąpienie ich pozytywnymi sprawia, że nasze życie powoli i stopniowo zaczyna układać się po naszej myśli, stając się harmonijnym oraz szczęśliwym.

Myśl jest żywą energią, a słowo mocą twórczą naszej kreacji. Pozytywne myśli i słowa emanują pozytywną energią, stwarzając harmonijne wibracje – wprowadzając miłość, harmonię i pokój w naszych sercach, umysłach, ciałach, a także w naszym otoczeniu. Natomiast negatywne myśli i słowa wprowadzają dysharmonię, burzą ład w naszym otoczeniu, zaburzają naturalny przepływ energii w naszych organizmach, sprawiając, że cierpimy na różnego rodzaju dolegliwości oraz choroby.

 

Gdy niebo chce wyznaczyć człowiekowi ważne zadanie, wpierw napełnia goryczą jego serce, każe mu wytężać kości i ścięgna, sprawia, że jego ciało cierpi głód, zsyła na niego niedostatek i biedę, krzyżuje jego przedsięwzięcia. W ten oto sposób stymuluje jego wolę, utwardza jego charakter i sprawia, że jest zdolny do dokonania czynów, których inaczej by nie dokonał.

(Mencjusz, Chiny, III w.p.n.e)

 

Wszystko to, co nas spotyka w tym świecie jest skutkiem naszego myślenia z przeszłości. Całe nasze życie jest pięknym snem, w którym odgrywamy przeznaczoną nam rolę – jesteśmy w pewnym sensie aktorami grającymi określone role, ale od których zależy co nastąpi później.

Wszystkie sytuacje życiowe, które nas spotykają, a które to w naszych oczach wydają się być negatywnymi, są dla nas tylko cennymi doświadczeniami – życiową lekcją, która nas umacnia, czyni bogatszymi w doświadczenia, budzi w nas naszą uśpioną moc, dzięki której jesteśmy w stanie czynić i dokonywać rzeczy, których wcześniej byśmy nie dokonali – kształtuje naszego ducha. Ważne abyśmy w każdej sytuacji życiowej starali się zachować wewnętrzny spokój i równowagę. Starali się być ludźmi wielkiego serca i ducha, wdzięcznymi za każde doświadczenie, które jest nam dane.

Przytoczmy tutaj historię pewnego wiejskiego chłopa, który utrzymywał się z uprawy roli. W uprawie tej pomagał mu jego koń. Pewnego razu koń uciekł. Wszyscy ludzie mówili, że spotkało go wielkie nieszczęście i pytali go co teraz zrobi? On ze stoickim spokojem odpowiadał, że może to jest nieszczęście, a może nie. Po paru dniach koń wrócił, przyprowadzając ze sobą całe stado i czyniąc chłopa najbogatszym we wsi. Ludzie zaczęli mówić: Spotkało Cię wielkie szczęście. On z prostotą odpowiadał: Może to szczęście, a może nie. Kilka dni potem syn chłopa jeździł na koniu i spadł łamiąc obie nogi. Ludzie znów zaczęli mówić, że spadło na niego nieszczęście, gdyż syn był jego jedynym pomocnikiem przy uprawie roli. Chłop z pogodą ducha odpierał swoje : Może tak, a może nie. Gdy syn leżał w łóżku z obiema nogami w gipsie, przyszło wojsko i zabrało wszystkich chłopców z wioski oprócz niego. Po kilku miesiącach syn wyzdrowiał i znów zaczął pomagać swojemu ojcu.

 

Jeśli chcesz rządzić krajem, najpierw zaprowadź ład w swojej rodzinie. Jeśli chcesz zaprowadzić ład w rodzinie, najpierw zdyscyplinuj samego siebie. Jeśli chcesz zdyscyplinować samego siebie, zacznij od Serca.

(Konfucjusz, Chiny, V w.p.n.e)

 

Każda przyczyna rodzi skutek. Każda myśl kreuje rzeczywistość.

Jak odzyskać wewnętrzną równowagę ciała, umysłu i ducha. Uwolnić się z kręgu przyczynowości, czyniąc swoje życie harmonijnym i pięknym?

Otóż poprzez praktykę, która nas umacnia – czyni ludźmi wielkiego serca i ducha. Pozwala nam doświadczyć jedności z naturą i otaczającym nas wszechświatem oraz pozostawia nas w harmonii z samym sobą, a także innymi istotami żywymi. Gdy człowiek doświadczy, poczuje i zrozumie, że całe stworzenie jest jednym, to może doznać transformacji – tzn. zmienić swoje nawyki oraz całe swoje dotychczasowe życie.

Każdy z nas posiada wolną wolę, dzięki której może dokonywać wyborów i tak też powinien wybrać z pośród wielu praktyk, tą która najbardziej mu odpowiada, którą najbardziej czuje i która do niego przemawia.

Jest wiele ścieżek – praktyk prowadzących do jednego celu, tak samo jak wiele jest dróg prowadzących do jednego szczytu – dla każdej jednostki ludzkiej tym celem jest Samorealizacja.

 

„Jedna uncja praktyki, znaczy tyle co tona teorii”

(Paramahamsa Hariharananda)

 

Praktyka budzi człowieka ku prawdzie. Jest efektywna tylko wtedy, gdy jest wykonywana przy szczerym nastawieniu, prawdziwym współczuciu i głębokiej mądrości płynącej prosto z serca. Daje rezultaty tylko wtedy, gdy wykonywana jest bezinteresownie, bez żadnej myśli o zysku lub korzyści. Całkiem naturalnie.

Z czasem praktyka staje się częścią nas samych, naszego życia i jest wykonywana systematycznie. Jest dla nas nieodzowna, tak samo jak jedzenie, picie, czy też wypróżnianie się. Zaprowadza w naszym codziennym życiu ład i harmonię.

Jedną z takich istniejących praktyk, jaką chciałbym Państwu przedstawić, a której dobrodziejstwa sam doświadczam, jest unikalna forma medytacji w ruchu, będąca jedną z najdoskonalszych obecnie form pracy z ciałem i świadomością zwana : - WARE SOKU KAMI NARI IN

Na pewno zapytacie Państwo, co daje wykonywanie tej formy, jak działa i skąd pochodzi.

Tak, więc forma ta pochodzi z Japonii, pierwszą osobą która ją otrzymała, była Pani Masami Saionji, uznana autorka, matka trojga dzieci, która sprawuje funkcję Przewodniczącej Byakko Shinko Kai i kilku innych organizacji pokojowych.

Jak działa Ware Soku Kami Nari In?

Otóż forma ta działa o wiele mocniej niż jakiekolwiek słowa, myśli lub też działania. Jeżeli kiedykolwiek ktoś wykona tą formę, z pewnością odniesie to skutek.

Wszechświat jest zbudowany z energii. Wszystko jest energią, inaczej mówiąc wibracją. Słowa są energią. Myśli także są energią. Działania również są pewną energią. Gdy wypowiadamy negatywne słowa, ich negatywna energia sprowadza negatywne skutki. Gdy mamy negatywny sposób myślenia, nasze negatywne myśli promieniują na ludzi wokół nas. W identyczny sposób, jeśli wypowiadamy słowa pozytywne i prawdziwe, to nasze słowa ludzi uszczęśliwiają, dodają otuchy i rozjaśniają życie.

Ware Soku Kami Nari In także jest wibracją – bardzo silną wibracją. Każdy z ruchów składających się na formę, łączy nas bezpośrednio z kosmicznym, uniwersalnym prawem, toteż umożliwia nam chwytanie przecudownej, potężnej, nieskończonej energii.

Wykonując Ware Soku Kami Nari In dokonujemy w sobie transformacji, dostrajamy swoje wibracje do wibracji Wszechświata. Harmonizujemy swoje ciało energetyczne, powodując tym samym iż nasze ciało fizyczne pozostaje zdrowe, a umysł staje się czysty. Wraz z wykonywaniem tej formy nasze wibracje osiągają wyższą częstotliwość, a tym samym nasze ciało na wszystkich poziomach pozbywa się dysharmonii, chorób, negatywnych myśli, a przez to i działań.

Możemy świadomie odczuć i kontrolować energię, która powstaje podczas wykonywania Ware Soku Kami Nari In, poprzez zjednoczenie z energią Wszechświata i używać jej do tworzenia dobra, miłości oraz jasnych myśli.
Gdy wykonujemy tą formę nie dosięgają nas negatywne myśli wysyłane przez innych.

W miarę czasu poświęconemu wykonywaniu Ware Soku Kami Nari In, następuje otwarcie naszych ośrodków energetycznych znajdujących się w ciele i zaczynamy promieniować czystym światłem i miłością. Dzięki temu światłu i miłości całe nasze otoczenie zaczyna ulegać pozytywnej przemianie, a nasze życie staje się owocne, dające radość i wzrastające w każdym kierunku.

Ludzie, którzy wykonują od dłuższego czasu Ware Soku Kami Nari In lub dopiero zaczynają praktykować i doświadczać działania tej formy, opisują jak zmienia się ich dotychczasowe życie oraz jakie korzyści przynosi im ta technika.
Oto kilka wypowiedzi tych ludzi :

„Utrzymywanie afirmacji w umyśle pozwala na spokojne reagowanie na to co się wydarza. Praktykowanie form utrzymuje mnie na właściwym dla mnie poziomie energetycznym.”

„W czasie wykonywania Ware Soku Kami Nari In zawsze czuję dużą ilość ciepła, wokół mnie robi się jaśniej – jakby „ czysto ”. Jestem spokojniejsza, łatwiej jest mnie funkcjonować w realiach codziennego życia. Jestem wyciszona, częściej się uśmiecham, przez co ludzie też są milsi i uśmiechają się do mnie.”

„Dzięki ćwiczeniom jestem pogodniejsza, mam więcej „ siły duchowej ”. Rozumiem, że jestem cząstką nieba i ziemi. Mam wrażenie rozprzestrzeniania się.”

„Praktykuję Ware Soku Kami Nari In regularnie … Medytacja daje mnie spokój wewnętrzny, optymizm, uwidacznia sens życia, pozwala też łatwiej pokonywać trudności i problemy. Praktykowanie formy zobowiązuje również do godniejszego życia, prowadzi do bycia lepszym i otwartym na drugiego człowieka.”

„Praktykuję Ware Soku Kami Nari In, modlitwę oraz afirmacje …… Coraz mniej denerwują mnie ludzkie zachowania, z każdej negatywnej zaszłości wyciągam pozytywne wnioski, coraz więcej jest we mnie tolerancji i szeroko pojętej miłości. Potrzebuję mniej snu …”.

„…Patrzę innymi oczami na świat, który jest piękny. …Moje zdrowie jest coraz lepsze…”

Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przeczytali powyższy artykuł. Mam wielką nadzieję, że treść w nim zawarta, będąca kwintesencją mądrości wynikającej z doświadczeń mistrzów i nauczycieli duchowych dalekiego wschodu, jak i moich własnych, stanie się maleńkim stopniem na drodze do Waszej Samorealizacji oraz w jakiś sposób wprowadzi w Wasze serca odrobinkę miłości, harmonii i szczęścia, czyniąc Wasze życie piękniejszym.

Adam Krzoska

 

Komentarze:
jagodka dodano 17 października 2021 16:51:22
Twój komentarz czeka na zatwierdzenie przez moderatora
Przepisz tekst z obrazka:
SLHEM
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.