Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Więcej
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biolit/domains/blizej-zdrowia-blizej-natury.pl/public_html/includes/header.php on line 1123

Opisy warsztatów i wykładów - targi Blizej Zdrowia Bliżej Natury

21 marca 2020

Poniżej prezentujemy opisy wybranych warsztatów i wykładów  które odbędą się podczas 50 targów Bliżej Zdrowia Bliżej Natury. Serdecznie zapraszamy!

 

Tarczyca - nadczynność i niedoczynność - jak zmienić negatywny program, który do niej doprowadza?

TOMASZ NIEMCZYK oraz RAFAŁ NOWAK

10.10.2020 r. Sala nr 1, godz. 10-12
Koszt warsztatów 150 zł

Czy wiesz jakie są objawy nadczynności i niedoczynności tarczycy? Czy dokucza Ci nadwrażliwość na ciepło rozdrażnienie i osłabienie? Czy zdażają Ci się niekontrolowane wybuchy złości? Masz problemy skórne, włosy i paznokcie są w kiepskiej kondycji? Czujesz dyskomfort ze strony układu pokarmowego? Czy problemy zdrowotne mają źródło w przekonaniach tkwiących w naszej podświadomości? Czy wiesz, że choroba tarczycy jest zaburzeniem struktury i funkcji ciała, do których dochodzi w wyniku patologicznej informacji, na przykład przez negatywne myśli, emocje, przekonania, nastawienie do życia?

Ten warsztat wyjaśni Ci jakie czynniki wynikające z psychiki, dysfunkcji mięśni i braku odpowiedniej diety wpływają na zaburzenia działania tarczycy. Pozwoli Ci wyzbyć się dolegliwości wynikających z nadczynności i niedoczynności tarczycy.

Uświadomi Ci, że masz wpływ na to co myślisz a zatem jaka będzie Twoja przyszłość. Każdy uczestnik otrzyma informację, jak zmienić myśli by nie wpływały na podświadomość. Otrzyma wskazówki ćwiczeń oraz odżywiania, które pomogą eliminować brak równowagi tarczycy.

Zapisy: od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 17. Tel. 32 257 08 39 Katowice, Al. Korfantego 2 (pierwsze piętro) w biurze MEDPRESS Sp. z o.o.

 

 

 

Zrób sam ekskluzywne żywe kremy o działaniu leczniczym

 

Prowadzący - Marzena Wojtkowiak. Dziennikarz z zawodu, zielarz z powołania. Pasjonatka naturalnych produktów bez chemii. Komponuje ziołowe zestawy kosmetyczne i maści dla osób w każdym wieku. Wspiera i popularyzuje zdrowy styl życia, już wkrótce będzie można Ją zobaczyć na kanale‚ "Ziołowa TV". Wspólne z Marzeną stworzycie od podstaw żywe kremy i zabierzecie je w prezencie do domu wraz z recepturą, którą możecie modyfikować w zależności od potrzeb. Krem do skóry dojrzałej na bazie wysokiej jakości produktów m.in: mleko wielbłądzie, mikronizowane perły, czarny kawior, masła amazońskie, ekstrakty z roślin z czystych terenów Ałtaju. Lekki krem na noc z olejem ica inchi, olejem z opuncją figową, pączkami lipy, proteinami jedwabiu i innymi cennymi wyciągami z roślin z Ałtaju. Maść z pyłkiem widłaka, z wyciągiem Eplir ze złóż huminowych jezior syberyjskich. Serum pod oczy ze złotem. Naturalny antyperspirant. W czasie warsztatów otrzymacie niespodziankę jubileuszową. Warsztaty z Marzeną to uczta wszystkich zmysłów i żywe Spa dla waszej skóry.

Cena 250 zł. Zapisy pod numerem telefonu 32 257 15 90.

 

 

Wykład - Adaptogeny w kompleksowej terapii chorób przewlekłych

Na marcowych targach "Bliżej zdrowia, bliżej natury" 2020 będzie można spotkać wiele osobistości ze świata medycyny naturalnej, między innymi Panią prof. Walentynę Burkową, która przeleci do nas z Rosji, aby móc podzielić się unikalną wiedzą na temat roślin adaptogennych.

Zaraz przez swoim szkoleniem, o godzinie 12:45 prof. Burkowa wygłosi prelekcję, pełny temat prelekcji: "Adaptogeny w kompleksowej terapii chorób przewlekłych i cywilizacyjnych XXI w."
Prelekcja zakończy się o godzinie 13:40, po dziesięciominutowej przerwie, rozpocznie się jej szkolenie.

Profesor Walentyna Nikołajewna Burkowa - generalny dyrektor Instytutu Naukowo - Badawczego Biolit z Tomska RF. Doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk. Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i 24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków. Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002 r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju. Przy współpracy z naukowcami UM w Tomsku oraz Centrum Zdrowia Hormonalnego powstały autorskie programy fitosanacji i fitoptymizacji skierowane na regulatory homeostazy wdrażane przez lekarzy medycyny spersonalizowanej.

 

 

Ewa Gryt nt. pozytywnego wpływu konopi na zdrowie i o Biohakingu

Pełen tytuł: „Jakie, mało znane czynniki, znacząco obniżają samoczynne procesy zdrowienia i co z tym wspólnego mają konopie? >>Biohaking<< i jak praktycznie go zastosować”.

Jakie czynniki środowiskowe mają większy wpływ na nasze zdrowie niż dieta?

Czym jest i jak w praktyce zastosować „Biohaking”:

 • rytm dobowy;
 • wpływ światła słonecznego, a hormony dzień/noc;
 • jak działają mitochondria – czyli skąd tak na¬prawdę mamy energię;
 • biofotony zawarte w pożywieniu;
 • sztuczne pole elektromagnetyczne;
 • czym grozi nam nadmiar światła niebieskiego;
 • wpływ temperatury otoczenia, a nasze haplotypy;
 • czym jest autofagia i o co chodzi z postami;
 • „Shirin Yoku” – wyniki badań Instytutu Medycyny Leśnej;
 • brak uziemienia.

 

Emocje, a nasza świadomość Praw Naturalnych:

 • czym jest „Mapa świadomości” dr Hawkinsa;
 • pojęcie prawdy, a świat wirtualny w naszych umysłach.


Homeostaza, układ endokannabinoidowy i konopie – czy to roślina na dzisiejsze czasy? Prawidłowe dawkowanie sukcesem terapii.

Ewa Melania Gryt jest jedną z pionierek biznesu konopnego w Polsce, którym zajmuje się od ponad 20 lat. Ukończyła krakowski Uniwersytet Rolniczy, z powołania naturopata. W latach 2011-2015 wraz z zespołem badawczym opracowała autorską technologię do bezodpadowej produkcji celulozy konopnej na cele papiernicze. W ramach spółki General Hemp Marketing założyła pierwszy w Polsce sklep i hurtownię internetową z produktami z konopi siewnych - DobreKonopie.pl
Misją firmy jest zagospodarowanie wszystkich części rośliny, od ziarna po słomę, a tym samym pokazanie potencjału prozdrowotnego, ekologicznego i ochronnego dla człowieka i jego środowiska naturalnego.

Cena 100zł. Zapisy telefoniczne pod numerem 32 257 48 68.

 

 

Prof. Walentyna Nikołajewna Burkowa - Szkolenie w MCK Katowice

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na szkolenie Biolitu prowadzone przez profesor Walentynę Nikołajewną Burkową z Instytutu Biolit z Tomska, które odbędzie się podczas warsztatów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniu 21.03.2020 (sobota) podczas 50 Jubileuszowych Targów "Bliżej zdrowia, bliżej natury". Szkolenie zostanie zakończone rozdaniem certyfikatów Instytutu Biolit z Tomska przy wsparciu polskiego oddziału Biolit Europe Sp. z o.o.

Zapisy na szkolenie będą przyjmowane od 04.lutego 2020 pod numerem tel. 512 456 315 lub +48 501 691 587.

Szkolenie z warsztatami odbędzie się w sali nr 1 MCK w Katowicach, plac Sławika i Antalla (wejście główne od ul. Olimpijskiej 21) godz.13.50 - 16.40 Biolit Prof. Walentyna Nikołajewna Burkowa temat szkolenia i warsztatu: „Zastosowanie adaptogenów w profilaktyce zdrowotnej w kompleksowej terapii stanów zapalnych.” Szkolenie z tłumaczeniem w j. polskim.

Cena szkolenia 250zł z certyfikatem.
Dla partnerów (współpracujących) Biolit cena 100zł.

Omówienie ważności problematyki zewnątrzwątrobowych przepływów żółciowych i wpływ na profilaktykę stanów zapalnych.
Autorskie programy fitosanacji i fitoptymizacji na bazie wodnych wyciągów ziół adaptogennych. Czym są i jak ważne innowacje wnoszą do dzisiejszej rzeczywistości opracowane przez rosyjskich naukowców autorskie programy fitosanacji i fitooptymizacji w praktyce lekarskiej medycyny spersonalizowanej. Przedstawienie bibliografii substancji czynnych z ziół adaptogennych i gotowych rozwiązań fitoterapeutycznych w zastosowaniu w istniejącej kompleksowej terapii przy stanach zapalnych z dokładnym omówieniem programów.

Koncepcja wykorzystania substancji adaptogennych do przywracania zdrowia była stworzona przez Rosjan i wyprzedziła o 20-30 lat medycynę holistyczną, różniąc się od niej głębszym sięgnięciem do mechanizmów regulacji homeostazy i bardziej naukowym, systemowym podejściem.

Opis prowadzącego:
Profesor Walentyna Nikołajewna Burkowa - generalny dyrektor Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit z Tomska RF. Doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk. Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i 24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków. Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002 r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju. Przy współpracy z naukowcami UM w Tomsku oraz Centrum Zdrowia Hormonalnego powstały autorskie programy fitosanacji i fitoptymizacji skierowane na regulatory homeostazy wdrażane przez lekarzy medycyny spersonalizowanej.

 

 

Klasyczne mieszanki ziołowe - terapie skuteczne, proste i tanie

Z każdym rokiem przybywa osób zainteresowanych naturalnymi metodami profilaktyki i leczenia chorób – zarówno tych prozaicznych, jak i bardziej poważnych. Dzięki dobrze zaopatrzonym sklepom zielarskim i własnym zbiorom, możemy zgromadzić pokaźną ilość surowców zielarskich. Jednak wciąż wielkim problemem jest ich odpowiednie dopasowanie tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt terapeutyczny. Dlatego warto sięgnąć do dawnych źródeł – klasyczne receptury na ziółka są efektywne, tanie i bardzo skuteczne. Podczas warsztatów uzyskają Państwo podstawą i zaawansowaną wiedzę na temat sporządzania mieszanek ziołowych, ich właściwego komponowania oraz przygotowania do użycia. Ponadto przyrządzą Państwo samodzielnie (pod nadzorem specjalisty) kilka kompozycji z okresu przedwojennego – między innymi ziółka przeciwgorączkowe, na przeziębienie oraz moczopędne.

Zapisy telefoniczne pod numerem: 32 257 15 90.

 

 

Warsztaty - Słodziutkie i zdrowie, słodycze bez cukru

To warsztaty dedykowane tym, którzy nie wyobrażają sobie życia bez słodyczy oraz chcą ograniczyć spożycie glutenu i cukru w codziennej diecie. Na warsztacie dowiecie się jak tworzyć przepyszne desery wypełnione składnikami odżywczymi i dobrymi kaloriami.

Przygotujemy słodkości bazujące na owocach i warzywach, orzechach, miodzie, ksylitolu i cukrze kokosowym, zdrowych tłuszczach, kaszach i mlekach roślinnych. Rozbudzimy wyobraźnię, zdradzimy techniki i podpowiemy jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, nie rezygnując przy tym z przyjemności.

Podczas warsztatów wspólnie przygotujemy:

2 wegańskie ciasta: snickers na bazie kaszy jaglanej, wegański “sernik” mango mango oraz deser w słoiku: tapiokę na mleku roślinnym z owocami i batonami orzechowymi

Wszystko bez cukru, glutenu i nabiału.
Koszt warsztatów: 150 zł
Czas trwania: 2h 20 minut
Ilość uczestników: maksymalnie 15 osób

Każdy z uczestników wykona własne desery, ekologiczne opakowania na desery, skrypt z przepisami. Możliwość konsultacji e-mailowej po zajęciach.

 

Komentarze:
Przepisz tekst z obrazka:
PLTDH
O nas
Redakcja Portalu Medycyny Naturalnej
Aleja Korfantego 2
(1 piętro, wejście od tyłu budynku)
40-004 Katowice
tel.: 32 257 08 39, 602 483 699
email: kontakt@blizej-zdrowia-blizej-natury.pl

Redaktor naczelny: Halina Jurkowska
Znajdz nas
Zapisz się do newslettera i otrzymuj comiesięczną porcję wieści.