Bliżej Zdrowia Bliżej Natury

Największe w Europie targi medycyny naturalnej

Targi “Bliżej Zdrowia, Bliżej Natury” to największe w Europie targi medycyny naturalnej, każdorazowo odwiedzane przez 8000-10000 osób. Z kolei liczba wystawców to ponad 200 firm, które przyjeżdżają do Katowic z całej Polski i świata.

Od 25 lat targi odbywają się w Katowicach. Poprzednia, jubileuszowa edycja odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ przeprowadzone zostało w ścisłym reżimie sanitarnym przed nadejściem drugiej fali pandemii. Mimo trudnych warunków impreza cieszyła się zainteresowaniem ponad 2000 odwiedzających i zyskała wielu nowych partnerów. Natomiast 51. Edycja odbędzie się w samym centrum „Zielonych Płuc Śląska” w Centrum Konferencyjno-Targowym na Stadionie Śląskim.

Tym razem tematem przewodnim Spotkań z Medycyną Naturalną brzmieć będzie: „Czy musimy chorować?”. Wśród wykładowców znajdą się lekarze i specjaliści medycyny konwencjonalnej oraz naturalnej, w tym: prof. Walentyna Bukowa z dalekiego Ałtaju, prof. Zbigniew Królicki, prof. Anna Głowacka, dr Ewa Kuchowicz, mgr Joanna Nestorowicz-Kiegiel, a także inni – wyjątkowe osobowości z Polski i zagranicy.

źródło: SILESIA FLESZ TVS